ESCAPE QUARANTINE VIRTUAL SPRINT DISTANCE TRIATHLON - SPRINT TRIATHLON LEADERBOARD

Results are updated as participants complete their race.

Nathan Ghoens
1:08:36 4:17/mi
Craig Weymouth
1:08:40 4:17/mi
Cameron ONeal
1:09:30 4:20/mi
GENDER Clear
DIVISION Clear
Rank Name Time
Age Gender Rank Division Rank
1
Nathan Ghoens
GU, Santa Rita
1:08:36 4:17/mi 38
1
M
1
35-39
2
Craig Weymouth
GU, Tamuning
1:08:40 4:17/mi 54
2
M
1
50-54
3
Cameron ONeal
GU
1:09:30 4:20/mi 44
3
M
1
40-44
4
Shin Miyagi
US, GU, Tamuning
1:09:39 4:21/mi 39
4
M
2
35-39
5
Jacob Torres
GU, Tamuning
1:12:13 4:30/mi 28
5
M
1
25-29
6
Chavez Leonen
US, GU, Mangilao
1:13:42 4:36/mi 30
6
M
1
30-34
7
Benjamin Peralta Jr
GU, Yigo
1:14:13 4:38/mi 29
7
M
2
25-29
8
David Burns
US, GU, Talafofo
1:16:06 4:44/mi 38
8
M
3
35-39
9
Faus Corpuz
US, GU
1:16:08 4:45/mi 41
9
M
2
40-44
10
Dean Soriano
GU, Merizo
1:17:16 4:49/mi 52
10
M
2
50-54
11
Jeremie Chapin
GU, Agana Heights
1:17:17 4:49/mi 49
11
M
1
45-49
12
Raisa Ramos
US, GU, tamuning
1:21:52 5:06/mi 27
1
F
1
25-29
13
Scott Jordan
GU, Talofofo
1:21:52 5:07/mi 49
12
M
2
45-49
14
Ray Calma
GU, Dededo
1:22:34 5:09/mi 50
13
M
3
50-54
15
Rachel Jordan
GU, Talofofo
1:22:53 5:10/mi 41
2
F
1
40-44
16
Ryan Ganon
US, GU, Agat
1:23:18 5:12/mi 41
14
M
3
40-44
17
Kristina Ingvarsson
GU
1:23:19 5:12/mi 46
3
F
1
45-49
18
Tony Brinkley
GU, Agat
1:23:36 5:13/mi 51
15
M
4
50-54
19
William Escobar
GU, Piti
1:24:41 5:17/mi 42
16
M
4
40-44
20
Brandon Casperson
GU, Santa Rita
1:24:44 5:17/mi 44
17
M
5
40-44
21
Gerry Cruz
US, GU
1:24:57 5:18/mi 52
18
M
5
50-54
22
Robert Perez
GU, 61 Madrid Circle
1:25:01 5:18/mi 30
19
M
2
30-34
23
Joseph Norrish
GU, Yona
1:25:12 5:18/mi 21
20
M
1
20-24
24
Claire Ganon
US, GU, Agat
1:26:07 5:22/mi 39
4
F
1
35-39
25
Gabriel Mammolito
GU, Santa Rita
1:27:10 5:26/mi 34
21
M
3
30-34
26
Kim Mendoza
US, GU, Santa Rita
1:27:41 5:28/mi 46
5
F
2
45-49
27
Clarisse Ann Cayabyab
GU, Tamuning
1:28:56 5:33/mi 26
6
F
2
25-29
28
Rynier Di Ramos
GU, Yigo
1:29:11 5:34/mi 12
22
M
1
12-14
29
Kevin Knaeble
GU, Dededo
1:29:14 5:34/mi 48
23
M
3
45-49
30
Rick Leone
GU
1:29:17 5:34/mi
24
M
-
-
31
John Ilao
GU, Tamuning
1:29:50 5:36/mi 27
25
M
3
25-29
32
Lisa Jones
US, GU, Dededo
1:30:19 5:38/mi 49
7
F
3
45-49
33
Justin Staack
GU, Yona
1:30:40 5:40/mi 27
26
M
4
25-29
34
Nicholas Souza
GU, Santa Rita
1:30:41 5:40/mi 25
27
M
5
25-29
35
Melvin Pilarca
GU, Dededo
1:32:17 5:46/mi 43
28
M
6
40-44
36
Paul Llobet
US, NY, Ulster Park
1:33:32 5:47/mi 46
29
M
4
45-49
37
Dave Camacho
GU, tamuning
1:33:46 5:50/mi 34
30
M
4
30-34
38
Noah Uriarte
US, GU, Asan
1:33:58 5:52/mi 21
31
M
2
20-24
39
Jeff Rios
US, GU, Dededo
1:35:10 5:56/mi 50
32
M
6
50-54
40
Michelle Santos
GU, Agana Heights
1:35:22 5:57/mi 54
8
F
1
50-54
41
Kaelon Quichocho
US, GU, Agana Heights
1:36:19 6:01/mi 26
33
M
6
25-29
42
Anthony Toves
GU, Hagatna
1:36:27 6:01/mi 26
34
M
7
25-29
43
Shawn Guerrero
GU, Mangilao
1:36:54 6:03/mi 23
35
M
3
20-24
44
Chris Abel
GU, Barrigada
1:37:11 6:04/mi 34
36
M
5
30-34
45
Sean Welch
US, GU
1:37:38 6:06/mi 47
37
M
5
45-49
46
Dana Tamayo
GU, Yona
1:38:03 6:07/mi 30
9
F
1
30-34
47
James Guerrero
GU, Barrigada
1:39:12 6:11/mi 33
38
M
6
30-34
48
Guia Rodriguez
US, GU, SantaRita
1:39:40 6:13/mi 45
10
F
4
45-49
49
Brandon Flores
US, GU, Tamuning
1:40:04 6:15/mi 23
39
M
4
20-24
50
Chris Bawar
US, GU, Barrigada
1:40:27 6:16/mi 32
40
M
7
30-34
51
Ray San Nicolas
GU, Barrigada
1:42:04 6:22/mi 30
41
M
8
30-34
52
Jennifer Pulmones
GU, Yigo
1:42:37 6:21/mi 44
11
F
2
40-44
53
Kenton Blair
GU, Santa Rita
1:44:00 6:27/mi 29
42
M
8
25-29
54
Karly ONeal
GU, Tamuning
1:44:10 6:30/mi 45
12
F
5
45-49
55
Amanda Mammolito
US, MP, Santa Rita
1:44:42 6:32/mi 32
13
F
2
30-34
56
NEIL GERTISER
GU, Yigo
1:48:00 6:45/mi 43
43
M
7
40-44
57
Vanesa Peralta
GU, Yigo
1:49:01 6:48/mi 22
14
F
1
20-24
58
Jarren Bautista
US, GU, Barrigada
1:49:09 6:49/mi 25
44
M
9
25-29
59
Jerick Cruz
GU, Tamuning
1:49:37 6:51/mi 27
45
M
10
25-29
60
Sarah Haley
GU, Tamuning
1:50:06 6:52/mi 43
15
F
3
40-44
61
Kristine Redolozo
GU, YIGO
1:50:45 6:55/mi 26
16
F
3
25-29
62
Thelma Soriano
GU, Merizo
1:50:47 6:55/mi 51
17
F
2
50-54
63
Rachael Leon Guerrero
GU, Agana Heights
1:50:56 6:55/mi 53
18
F
3
50-54
64
Donald Lloyd
GU, Agana Heights
1:54:06 7:07/mi 43
46
M
8
40-44
65
Michael Honrado
GU, Dededo
1:54:45 7:05/mi 44
47
M
9
40-44
66
Marylou Mejares
GU, Harmon
1:56:40 7:17/mi 57
19
F
1
55-59
67
Eden Quindara
GU, Guam
1:58:23 7:23/mi 55
20
F
2
55-59
68
Gretchen Burns
US, GU, Talafofo
1:58:55 7:02/mi 42
21
F
4
40-44
69
River River
GU, Tamuning
2:00:22 7:31/mi 36
22
F
2
35-39
70
Jacqueline Donor
US, GU, Dededo
2:04:32 7:46/mi 51
23
F
4
50-54
71
Tina Blaz
GU
2:08:33 8:02/mi 27
24
F
4
25-29
72
Nicole Cru
US, GU, Hagatna
2:08:54 8:03/mi 31
25
F
3
30-34
73
Leonard Ofeciar
GU, TALOFOFO
2:11:51 8:09/mi 26
48
M
11
25-29
74
Roxie Reyes
GU, Agat
2:18:36 8:39/mi 45
26
F
6
45-49
75
Elisa Kerr
US, GU, Tamuning
2:20:16 8:45/mi 23
27
F
2
20-24
76
Tanya Damian
GU, Barrigada
2:22:17 8:53/mi 49
28
F
7
45-49
77
Terry Taylor
GU, Tamuning
2:29:53 9:22/mi 57
49
M
1
55-59