ESCAPE QUARANTINE VIRTUAL SPRINT DISTANCE TRIATHLON, ESCAPE QUARANTINE VIRTUAL SPRINT DISTANCE TRIATHLON - SPRINT TRIATHLON LEADERBOARD

Results are updated as participants complete their race.

Nathan Ghoens
1:08:36 4:17/mi
Craig Weymouth
1:08:40 4:17/mi
Cameron ONeal
1:09:30 4:20/mi
GENDER Clear
DIVISION Clear
Rank Name Total Time
Swim Bike Run Age Gender Rank Division Rank
1
Nathan Ghoens
GU, Santa Rita
1:08:36 4:17/mi 10:58 35:39 21:59 38
1
M
1
35-39
2
Craig Weymouth
GU, Tamuning
1:08:40 4:17/mi 14:29 32:41 21:30 54
2
M
1
50-54
3
Cameron ONeal
GU
1:09:30 4:20/mi 13:30 34:54 21:06 44
3
M
1
40-44
4
Shin Miyagi
US, GU, Tamuning
1:09:39 4:21/mi 15:19 33:49 20:31 39
4
M
2
35-39
5
Jacob Torres
GU, Tamuning
1:12:13 4:30/mi 16:39 34:21 21:13 28
5
M
1
25-29
6
Chavez Leonen
US, GU, Mangilao
1:13:42 4:36/mi 13:24 33:20 26:58 30
6
M
1
30-34
7
Benjamin Peralta Jr
GU, Yigo
1:14:13 4:38/mi 14:32 36:43 22:58 29
7
M
2
25-29
8
David Burns
US, GU, Talafofo
1:16:06 4:44/mi 16:17 38:39 21:10 38
8
M
3
35-39
9
Faus Corpuz
US, GU
1:16:08 4:45/mi 20:45 33:16 22:07 41
9
M
2
40-44
10
Dean Soriano
GU, Merizo
1:17:16 4:49/mi 18:01 34:40 24:35 52
10
M
2
50-54
11
Jeremie Chapin
GU, Agana Heights
1:17:17 4:49/mi 12:51 38:20 26:06 49
11
M
1
45-49
12
Raisa Ramos
US, GU, tamuning
1:21:52 5:06/mi 15:50 41:59 24:03 27
1
F
1
25-29
13
Scott Jordan
GU, Talofofo
1:21:52 5:07/mi 13:20 37:09 31:23 49
12
M
2
45-49
14
Ray Calma
GU, Dededo
1:22:34 5:09/mi 11:31 39:26 31:37 50
13
M
3
50-54
15
Rachel Jordan
GU, Talofofo
1:22:53 5:10/mi 14:03 39:46 29:04 41
2
F
1
40-44
16
Ryan Ganon
US, GU, Agat
1:23:18 5:12/mi 12:31 38:54 31:53 41
14
M
3
40-44
17
Kristina Ingvarsson
GU
1:23:19 5:12/mi 17:41 41:29 24:09 46
3
F
1
45-49
18
Tony Brinkley
GU, Agat
1:23:36 5:13/mi 15:26 38:58 29:12 51
15
M
4
50-54
19
William Escobar
GU, Piti
1:24:41 5:17/mi 13:44 39:10 31:47 42
16
M
4
40-44
20
Brandon Casperson
GU, Santa Rita
1:24:44 5:17/mi 18:26 41:21 24:57 44
17
M
5
40-44
21
Gerry Cruz
US, GU
1:24:57 5:18/mi 18:14 37:22 29:21 52
18
M
5
50-54
22
Robert Perez
GU, 61 Madrid Circle
1:25:01 5:18/mi 17:46 40:46 26:29 30
19
M
2
30-34
23
Joseph Norrish
GU, Yona
1:25:12 5:18/mi 13:13 47:31 24:28 21
20
M
1
20-24
24
Claire Ganon
US, GU, Agat
1:26:07 5:22/mi 13:08 38:56 34:03 39
4
F
1
35-39
25
Gabriel Mammolito
GU, Santa Rita
1:27:10 5:26/mi 21:17 39:30 26:23 34
21
M
3
30-34
26
Kim Mendoza
US, GU, Santa Rita
1:27:41 5:28/mi 21:34 41:52 24:15 46
5
F
2
45-49
27
Clarisse Ann Cayabyab
GU, Tamuning
1:28:56 5:33/mi 21:50 37:31 29:35 26
6
F
2
25-29
28
Rynier Di Ramos
GU, Yigo
1:29:11 5:34/mi 20:04 44:37 24:30 12
22
M
1
12-14
29
Kevin Knaeble
GU, Dededo
1:29:14 5:34/mi 23:07 39:06 27:01 48
23
M
3
45-49
30
Rick Leone
GU
1:29:17 5:34/mi 18:56 38:45 31:36
24
M
-
-
31
John Ilao
GU, Tamuning
1:29:50 5:36/mi 17:42 47:32 24:36 27
25
M
3
25-29
32
Lisa Jones
US, GU, Dededo
1:30:19 5:38/mi 20:52 39:09 30:18 49
7
F
3
45-49
33
Justin Staack
GU, Yona
1:30:40 5:40/mi 12:23 44:33 33:43 27
26
M
4
25-29
34
Nicholas Souza
GU, Santa Rita
1:30:41 5:40/mi 11:17 50:39 28:45 25
27
M
5
25-29
35
Melvin Pilarca
GU, Dededo
1:32:17 5:46/mi 16:02 45:56 30:19 43
28
M
6
40-44
36
Paul Llobet
US, NY, Ulster Park
1:33:32 5:47/mi 10:38 49:25 33:29 46
29
M
4
45-49
37
Dave Camacho
GU, tamuning
1:33:46 5:50/mi 12:26 44:39 36:41 34
30
M
4
30-34
38
Noah Uriarte
US, GU, Asan
1:33:58 5:52/mi 13:50 50:25 29:43 21
31
M
2
20-24
39
Jeff Rios
US, GU, Dededo
1:35:10 5:56/mi 20:28 44:19 30:23 50
32
M
6
50-54
40
Michelle Santos
GU, Agana Heights
1:35:22 5:57/mi 16:30 43:52 35:00 54
8
F
1
50-54
41
Kaelon Quichocho
US, GU, Agana Heights
1:36:19 6:01/mi 14:04 53:11 29:04 26
33
M
6
25-29
42
Anthony Toves
GU, Hagatna
1:36:27 6:01/mi 17:42 53:21 25:24 26
34
M
7
25-29
43
Shawn Guerrero
GU, Mangilao
1:36:54 6:03/mi 16:47 50:55 29:12 23
35
M
3
20-24
44
Chris Abel
GU, Barrigada
1:37:11 6:04/mi 9:44 52:30 34:57 34
36
M
5
30-34
45
Sean Welch
US, GU
1:37:38 6:06/mi 18:36 45:04 33:58 47
37
M
5
45-49
46
Dana Tamayo
GU, Yona
1:38:03 6:07/mi 14:31 49:48 33:44 30
9
F
1
30-34
47
James Guerrero
GU, Barrigada
1:39:12 6:11/mi 15:16 51:23 32:33 33
38
M
6
30-34
48
Guia Rodriguez
US, GU, SantaRita
1:39:40 6:13/mi 23:16 46:50 29:34 45
10
F
4
45-49
49
Brandon Flores
US, GU, Tamuning
1:40:04 6:15/mi 17:48 55:31 26:45 23
39
M
4
20-24
50
Chris Bawar
US, GU, Barrigada
1:40:27 6:16/mi 22:53 41:15 36:19 32
40
M
7
30-34
51
Ray San Nicolas
GU, Barrigada
1:42:04 6:22/mi 28:50 49:41 23:33 30
41
M
8
30-34
52
Jennifer Pulmones
GU, Yigo
1:42:37 6:21/mi 23:49 51:57 26:51 44
11
F
2
40-44
53
Kenton Blair
GU, Santa Rita
1:44:00 6:27/mi 17:27 58:23 28:10 29
42
M
8
25-29
54
Karly ONeal
GU, Tamuning
1:44:10 6:30/mi 18:20 45:21 40:29 45
12
F
5
45-49
55
Amanda Mammolito
US, MP, Santa Rita
1:44:42 6:32/mi 23:52 48:42 32:08 32
13
F
2
30-34
56
NEIL GERTISER
GU, Yigo
1:48:00 6:45/mi 33:01 43:42 31:17 43
43
M
7
40-44
57
Vanesa Peralta
GU, Yigo
1:49:01 6:48/mi 19:18 40:18 49:25 22
14
F
1
20-24
58
Jarren Bautista
US, GU, Barrigada
1:49:09 6:49/mi 22:42 52:06 34:21 25
44
M
9
25-29
59
Jerick Cruz
GU, Tamuning
1:49:37 6:51/mi 23:38 53:22 32:37 27
45
M
10
25-29
60
Sarah Haley
GU, Tamuning
1:50:06 6:52/mi 18:36 53:53 37:37 43
15
F
3
40-44
61
Kristine Redolozo
GU, YIGO
1:50:45 6:55/mi 22:00 54:00 34:45 26
16
F
3
25-29
62
Thelma Soriano
GU, Merizo
1:50:47 6:55/mi 32:56 41:31 36:20 51
17
F
2
50-54
63
Rachael Leon Guerrero
GU, Agana Heights
1:50:56 6:55/mi 23:13 50:57 36:46 53
18
F
3
50-54
64
Donald Lloyd
GU, Agana Heights
1:54:06 7:07/mi 17:48 59:20 36:58 43
46
M
8
40-44
65
Michael Honrado
GU, Dededo
1:54:45 7:05/mi 29:00 48:36 37:09 44
47
M
9
40-44
66
Marylou Mejares
GU, Harmon
1:56:40 7:17/mi 27:51 52:55 35:54 57
19
F
1
55-59
67
Eden Quindara
GU, Guam
1:58:23 7:23/mi 28:28 51:08 38:47 55
20
F
2
55-59
68
Gretchen Burns
US, GU, Talafofo
1:58:55 7:02/mi 28:05 57:43 33:07 42
21
F
4
40-44
69
River River
GU, Tamuning
2:00:22 7:31/mi 12:37 1:10:00 37:45 36
22
F
2
35-39
70
Jacqueline Donor
US, GU, Dededo
2:04:32 7:46/mi 26:49 1:00:28 37:15 51
23
F
4
50-54
71
Tina Blaz
GU
2:08:33 8:02/mi 17:47 1:18:00 32:46 27
24
F
4
25-29
72
Nicole Cru
US, GU, Hagatna
2:08:54 8:03/mi 23:19 1:05:53 39:42 31
25
F
3
30-34
73
Leonard Ofeciar
GU, TALOFOFO
2:11:51 8:09/mi 21:59 56:12 53:40 26
48
M
11
25-29
74
Roxie Reyes
GU, Agat
2:18:36 8:39/mi 14:38 1:07:44 56:14 45
26
F
6
45-49
75
Elisa Kerr
US, GU, Tamuning
2:20:16 8:45/mi 31:38 59:47 48:51 23
27
F
2
20-24
76
Tanya Damian
GU, Barrigada
2:22:17 8:53/mi 25:05 1:15:51 41:21 49
28
F
7
45-49
77
Terry Taylor
GU, Tamuning
2:29:53 9:22/mi 34:09 1:16:20 39:24 57
49
M
1
55-59